Používané značky

Pro svou práci používám výhradně originální produkty těchto osvědčených výrobců aromaterapeutické kosmetiky.

1) Nobilis Tilia

Nobilis Tilia je nejdéle působící aromaterapeutickou českou společností na našem trhu, od roku 1994 a nabízí nejširší sortiment české přírodní a BIO kosmetiky. S pokorou k přírodním procesům vytváří Nobilis Tilia jedinečné přírodní produkty k rozvíjení harmonie a krásy. Nobilis Tilia vyvíjí a vyrábí českou pěstící aromaterapeutickou kosmetiku pro každého s otevřeným srdcem. Nobilis Tilia je trvale udržitelnou společností a rozvíjí se s respektem k opravdovosti, etice a spolupráci. Nobilis Tilia využívá v nejvyšší možné míře suroviny z ekologického zemědělství, naprostá většina produktů je certifikována jako přírodní kosmetika nebo BIO kosmetika.

kosmetika_nobilis

Zásadami výroby jsou rukodělná práce, odmítání živočišných surovin a pokusů na zvířatech, maximální využití surovin z ekologického zemědělství (BIO), výroba bez syntetických a konzervačních látek, kdykoliv je to možné, vlastní pěstování a sběr některých rostlin. Výrobky neobsahují parafín, vazelínu, ani jiné ropné produkty či silikony. Bioaktivní látky kosmetických produktů Nobilis Tilia působí velice příznivě na zlepšení celkového stavu, vzhledu a fyziologických funkcí pokožky.

2) Kosmetika Dr.Hauschka

Kvalita kosmetiky Dr.Hauschka se zakládá na vybraném složení a zpracování každé jednotlivé složky.
Rytmus hraje při tomto procesu podstatnou roli. V roce 1924 během antroposofického letního sjezdu v Arnheimu (Holansko) potkal doktor Rudolf Hauschka Dr. Rudolfa Steinera, zakladatele anthroposofie. Při mnoha rozhovorech, které vedli, šlo také o otázku, co to vlastně znamená život. Steiner odpověděl takto: ,,Studujte rytmy, rytmus nese život.“ Pro doktora Rudolfa Hauschku, zakladatele společnosti WALA to byl klíčový zážitek, kterým byla ovlivněna jeho vědecká a filozofická cesta.
Na základě tohoto podnětu vyvinul výrobní proces, ve kterém jsou zachovány a plynou rytmy přírody. Ještě dnes získávají WALA pracovníci díky této metodě vodní výtažky z léčivých rostlin, které jsou udržitelné bez jakéhokoliv přidání alkoholu, vyjma esencí z léčivek pro kosmetiku Dr.Hauschka, ve které tkví kompletní životní síla rostlin.
Základní postupy při rytmickém zpracování daly zároveň název společnosti WALA: Wärme (teplo) a Asche (Popel) stejně tak jako Licht (světlo) a Asche (popel).

Pěstění ve spojení s rytmy
Naše pleť skrývá své vlastní rytmy: Například všechny buňky nejsvrchnější vrstvy kůže se jednou za 28 dní obnovují. Během dne se pleť chová rozdílně než v noci. Kosmetické přípravky Dr. Hauschka, tyto rytmy podporují a posilují tím aktivitu pokožky vlastní, například ve formě nemastných vodových přípravků pro noční péči o pleť. Během kosmetického ošetření stimuluje kosmetička Dr. Hauschka proudění harmonického toku v celém těle. Tím dává pokožce a organizmu regenerační impuls. Výsledkem je pocit lehkosti, vnitřní rovnováhy a jasná a zářivá pleť.
Kosmetika Dr.Hauschka podporuje přirozené funkce a tak logicky neobsahuje jakékoliv syntetické konzervační, barvící či vonné látky. Suroviny pocházejí z vlastního biodynamického zemědělství. Výtažky z rostlin se získávají metodou rytmizujících procesů.

3) PANDHY´STM

Trendem současné doby je upřednostňování přírodních materiálů. Maďarským expertům se podařilo vyvinout a patentovat účinný přírodní produkt, který získal v Paříži v roce 2006 Evropské Inovační Ocenění PIERANTONI. Cukrová pasta a gel se staly hitem celého kontinentu!
„Zrod příběhu PANDHY´STM je datován na samotný začátek XXI. století. Naše cukrová depilace je nepochybně stále vlajkovou lodí v této oblasti trhu. Rozhodli jsme se,  že tuto populární depilaci pozvedneme na úroveň kosmetického ošetření tak, aby to byl příjemný zážitek pro klienta i pro kosmetičku. Dokázali jsme, že náš cukr nekazí zuby, nevychyluje ručičku váhy, ale je magickým základním přírodním materiálem při péči o krásu! Propojení tisícleté tradice a nejmodernějších metod při výrobě cukrové pasty spolu se speciální depilační technikou jsou ideální kombinací k účinnému a šetrnému odstranění i velmi krátkých chloupků – přirozeně ve směru jejich růstu. Tím se výrazně snižují následné nepříjemné bolesti a je vyloučeno přetrhávání chloupků ve folikulu.“

Cukrová pasta není totožná s tzv. cukrovým voskem či s jinými cukrovými pastami. Obsahuje stoprocentní přírodní materiály: glukózu (pozor: ne potravinářskou) a vodu, nezpůsobuje poškození ani alergii pokožky. Pasta či gel jsou schopné penetrovat do pokožky a uvolnit chloupky.
Oproti ostatním cukrovým a voskovým produktům neobsahují kyselinu citrónovou (alergizuje, zvyšuje citlivost na UV záření) a oleje (nepřilne a nepronikne do  pokožky). Vyžaduje vlastní speciální depilační techniku: chloupky se vytrhávají po směru růstu, tudíž netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tato metoda odstraní i podélně zarostlé chloupky a při pravidelné depilaci lze dokonce zlikvidovat i zánět vlasových folikulů. Cukrová pasta PANDHY´STM se používá při teplotě shodné s teplotou těla, a tak nezpůsobuje překrvení a nepředstavuje nebezpečí ani pro křečové žíly.
Cukrová pasta PANDHY´STM se dá odstranit vlažnou vodu z jakéhokoliv povrchu. Nelepí se k živým kožním buňkám, nestrhává vrchní vrstvu pokožky a při jejím použití nehrozí bakteriální infekce – proto s ní lze depilovat i pokožku postiženou ekzémem či psoriázou. Touto metodou lze depilovat i diabetiky, neboť pasta je vlažná a nepoškozuje pokožku. V případě, že z některé části těla se chloupky odstraňují těžko, lze se vrátit na jedno místo i vícekrát, aniž by hrozila iritace pokožky.